Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych

06.07.10

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.Idea utworzenia Krajowego Forum Parków Przemysłowych powstała we Wrocławskim Parku Przemysłowym. Pomysłodawcą i organizatorem Krajowego Forum Parków Przemysłowych był DOZAMEL Sp. z o.o.

 

Celem utworzenia Forum było zbudowanie płaszczyzny integracji, wzmacnianie roli i udziału parków przemysłowych w rozwoju regionów, dążenie do osiągnięcia ożywienia gospodarczego, będącego efektem synergii działalności parków i wymiany doświadczeń oraz wspólne poszukiwanie pomysłów na rozwój parków.

 

Na pierwszym Krajowym Forum Parków Przemysłowych we Wrocławiu (październik 2007r.) list intencyjny o współpracy podpisali przedstawiciele 28 parków z całej Polski. W styczniu 2008r. wybrano władze Forum oraz zatwierdzono i przyjęto regulamin w celu zalegalizowania wspólnoty parków i nadania jej oficjalnego statusu.

 

W listopadzie 2008 roku powołano Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych, które zastąpiło istniejące Krajowe Forum Parków Przemysłowych.

 

Misją Stowarzyszenia jest podejmowanie i prowadzenie działań propagujących ideę parków przemysłowych oraz technologicznych, wymiana informacji, opinii, doświadczeń, integracja parków przemysłowych i technologicznych w Polsce, oraz współpraca z inkubatorami przedsiębiorczości i strefami ekonomicznymi.

Celem stowarzyszenia jest proponowanie własnych rozwiązań w obszarze wspierania działań, wychodzących naprzeciw potrzebom parków przemysłowych i technologicznych oraz regionalnych strategii rozwoju – szczególnie w sektorze przedsiębiorczości i innowacji.

 

Forum ma charakter otwarty. Współpracuje z instytucjami, organizacjami, zrzeszeniami oraz z innymi podmiotami gospodarczymi.  W szczególności dąży do zacieśnienia współpracy z parkami technologicznymi, inkubatorami przedsiębiorczości, strefami ekonomicznymi w celu wypracowania wspólnych dla zainteresowanych stron rozwiązań i osiągnięć. Wypracowane przez forum postulaty i wnioski przedstawiane są organom administracji państwowej i samorządowej.

 

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia: http://www.forumparkow.pl/


komentarze

Brak komentarzy
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto