Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Z życia Uczestników Parku -serwis informacyjny DOLMEDIA

 

Rekordowy wynik XIV Wielkiej Akcji Krwiodawczej!

08.09.20

Podczas XIV Wielkiej Akcji Krwiodawczej w WPP, która odbyła się 4 września 2020 r, zebraliśmy 23,4 l krwi. To rekordowy wynik akcji.

więcej

Wyłoniono wykonawcę ostatniego odcinka ulicy Otyńskiej

31.08.20

Wyłoniono wykonawcę ostatniego odcinka ulicy Otyńskiej (w systemie zaprojektuj i wybuduj). Tym samym coraz bliższy dopięcia jest ciąg komunikacyjny z WPP do WPT i ulicy Muchoborskiej. Oprócz jezdni powstaną też chodniki i ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie i sieci podziemne. W ramach zadania zaprojektowana zostanie przebudowa ul. Traktatowej (zakres MPWiK).

 

więcej

Bon Turystyczny zrealizujesz w ORW DOZAMEL Kołobrzeg

12.08.20

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy DOZAMEL informuje, że płatność za pobyt z dzieckiem w Ośrodku można zrealizować przy pomocy Bonu Turystycznego.

więcej

Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP S.A.: LEASING OPERACYJNY Z KARENCJĄ W SPŁACIE DLA KLIENTÓW MŚP, KTÓRZY WYKORZYSTUJĄ SAMOCHODY CIĘŻAROWE CZY AUTOKARY W SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

12.08.20

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorstwa z sektora MŚP o obrotach powyżej 4 mln zł i posiadających dodatnie wyniki za 2019 r., prowadzące pełną księgowość. Pomoc polega na refinansowaniu przez ARP leasingu pojazdów wykorzystywanych przez przedsiębiorcę na podstawie aktualnej umowy leasingowej. ARP oferuje następujące warunki: możliwe jest uzyskanie refinansowania do kwoty 5 mln zł netto, refinansowanie dotyczy samochodów ciężarowych/autokarów, pojazd i/lub naczepa nie może być starszy niż z 2017 roku, łączny okres refinansowania może sięgnąć 6 lat, okres karencji wydłużony jest do 12 miesięcy.

więcej

Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP S.A.: POŻYCZKA OBROTOWA FINANSUJĄCA WYPŁATĘ WYNAGRODZEŃ W SEKTORZE MŚP

12.08.20

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorstwa z sektora MŚP o obrotach powyżej 4 mln zł, posiadających dodatnie wyniki za 2019 r., prowadzące pełną księgowość, bez ograniczeń rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, z potwierdzonym deficytem płynności bieżącej. Przedsiębiorca musi wykazać niedobór środków na wypłaty wynagrodzeń pracowników. Pożyczka przeznaczona jest na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników, ma służyć kontynuowaniu działalności gospodarczej przy zachowanym stanie zatrudnienia. Pożyczka wypłacana jest w kwocie netto bezpośrednio na konta pracowników, w uzasadnionych przypadkach może być wypłacana na konto przedsiębiorcy, który musi udokumentować przekazanie środków pracownikom zgodnie z celem pożyczki. Pożyczka może być uzupełnieniem innych źródeł finansowania wynagrodzeń dla pracowników przewidzianych w ramach Tarczy Antykryzysowej.

więcej

Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP S.A.: LEASING OPERACYJNY „MASZYNERIA” BEZ WPŁATY WŁASNEJ LUB Z KARENCJĄ W SPŁACIE DLA KLIENTÓW MŚP, NA ZAKUP MASZYN I URZĄDZEŃ

28.07.20

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorstwa z sektora MŚP o obrotach powyżej 4 mln zł, posiadających dodatnie wyniki za 2019 r., prowadzące pełną księgowość, bez ograniczeń rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Pomoc polega na refinansowaniu przez ARP leasingu maszyn i urządzeń od polskich dostawców lub od autoryzowanych przedstawicielstw w Polsce renomowanych dostawców zagranicznych. Kwota leasingu dla przedsiębiorcy ustalana jest indywidulanie. Okres finansowania może sięgnąć 7 lat (łącznie z karencją).

 

więcej

Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP S.A.: POŻYCZKA OBROTOWA NA FINANSOWANIE DEFICYTU W KAPITALE OBROTOWYM

20.07.20

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorstwa z sektora MŚP o obrotach powyżej 4 mln zł, posiadających dodatnie wyniki za 2019 r., prowadzące pełną księgowość, bez ograniczeń rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Pożyczka  na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym zawiera szeroki wachlarz celów finasowania. Może być wykorzystana na bieżący cel w prowadzeniu działalności gospodarczej, np. na uregulowanie zaległych płatności z tytułu faktur, na płatności wynikające realizacji kontraktów, na zakupy towarów, na czynsze. Przedsiębiorca  może ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 800 tys. zł do 5 mln zł. Okres finansowania: maksymalnie do 6 lat z uwzględnieniem karencji w spłacie kapitału do 15 miesięcy. Pożyczka uruchamiana jest jednorazowo lub w transzach, przy większych kwotach tylko w transzach.

więcej

Agencja Rozwoju Przemysłu wspiera przedsiębiorców dotkniętych pandemią Covid-19

15.07.20

Pożyczki obrotowe, leasing operacyjny – to instrumenty wsparcia przygotowane dla przedsiębiorców przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Pozwalają firmom na odbudowanie płynności, zachwianej wskutek pandemii Covid-19.

Na terenie WPP ulokowane jest Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Zasięg jego działania obejmuje województwa dolnośląskie, opolskie i łódzkie. ARP S.A. przygotowała – w ramach Tarczy Antykryzysowej – instrumenty pomocowe wspomagające przedsiębiorców w dobie pandemii. Instrumenty te, których celem jest odbudowa płynności przedsiębiorstw, nie mają charakteru pomocy publicznej. Wsparcie udzielane jest na warunkach rynkowych, lecz przy przyjęciu korzystnych rozwiązań, m.in. wyjątkowo długich okresów karencji. Jakie jest zainteresowanie przedsiębiorców wsparciem udzielanym przez ARP S.A. w dobie pandemii?

Dawid Gaweł, Dyrektor COP we Wrocławiu: Wnioski o wsparcie ARP S.A., które już zostały złożone przy udziale COP Wrocław w ramach Tarczy Antykryzysowej, opiewają na kilkadziesiąt mln zł. Zdecydowanie więcej wniosków jest w trakcie kompletowania, prowadzimy kolejne rozmowy z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami.

więcej
1 2 3 4 5 6
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto