Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Z życia Uczestników Parku -serwis informacyjny DOLMEDIA

 

Dozamel na Kongresie Firm Rodzinnych

06.03.20

„Własność zobowiązuje” – pod takim hasłem w dniach 3-4 marca 2020r. odbył się III Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu, wydarzenie zorganizowane dzięki współpracy środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego z Dolnego Śląska.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wraz z DOZAMEL Sp. z o.o. i firmą rodzinną PLASTMER Sp. z o.o. Sp. K., należącymi do Grupy ARP S.A., była partnerem sesji pt. „Przemysł Przyszłości” / „Przemysł 4.0 i finansowanie innowacji w firmach rodzinnych” w drugim dniu Kongresu.

więcej

Alstom wróci na Fabryczną?

17.02.20

Czy logo Alstom wróci na Fabryczną? Tym razem na Fabryczną 12, bo już nie w kontekście generatorów tylko pociągów. W połowie lutego 2020 r. Alstom i Bombardier podpisały wstępne porozumienie w sprawie zakupu przez Alstom taborowej części Bombardiera.

więcej

Nowa 7: powstał Academic Box

14.02.20

W lutym 2020 r. zainaugurowany został nowy projekt, w ramach którego na obszarze Pafawag, w hali produkcyjnej WPT Nowa 7, Wrocławski Park Technlogiczny stworzył Academic Box, czyli przestrzeń warsztatowo-koncepcyjną dedykowaną studentom działającym w kołach naukowych z wrocławskich uczelni wyższych. Jest to pilotażowy, unikatowy w skali kraju, program wspierający studenckie inicjatywy.

więcej

Bez przejazdu

05.02.20

Nie będzie przejazdu "na żądanie" przy stacji Wrocław Muchobór! Rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA zapowiada, że po modernizacji szlaban będzie opuszczany tylko na czas przejazdu pociągów.

więcej

Nowe władze Klubu HDK PCK Dozamel - Dolmel

03.02.20

Klub HDK PCK Dozamel – Dolmel ma nowe władze. W wyniku wyborów Prezesem Klubu został Jerzy Głogowski. Do Zarządu wybrano ponadto - na Wiceprezesa Jarosława Stachowicza, na Członków - Romana Krzyżanowskiego, Bogusława Krzysztofka i Jana Ślusarczyka. Delegatem na zjazd rejonowy PCK został Lesław Kosik.
Klub powstał 18 grudnia 1974 r.

więcej

Dozamel: postępy na budowie Wysokosprawnej Kogeneracji Gazowej

20.01.20

O postępach w budowie Wysokosprawnej Kogeneracji Gazowej Dozamelu w styczniu 2020 r. mówił Rafał Tęcza - Dyrektor Zakładu Realizacji Inwestycji.

Przypomnijmy: impulsem do realizacji przez Dozamel koncepcji „zielonej wyspy”, czyli kogeneracji, były rosnące w ostatnim czasie ceny energii elektrycznej. Układ wysokosprawnej kogeneracji pozwoli uzyskać poprawę efektywności energetycznej; z tej samej ilości energii pierwotnej, tj. gazu, wyprodukuje się znacznie więcej energii elektrycznej i ciepła; uzyskamy 1,6 MW energii elektrycznej i aż 1,7 MW energii cieplnej. Przy czym energia cieplna będzie produktem ubocznym, uzyskanym bez dodatkowego finansowania. Wysokosprawna kogeneracja gazowa będzie także przyjazna dla środowiska - przy jednoczesnym pozyskiwaniu ciepła i energii elektrycznej nie podwaja się emisja gazów cieplarnianych, gdyż pochodzi z tej samej ilości paliwa.

 

 

więcej

Czekając na przebudowę przystanku Wrocław Muchobór

15.01.20

Z początkiem sierpnia 2019 roku rozbudziły się nasze nadzieje i oczekiwania. Jeszcze nie zdawaliśmy sobie sprawy z trudności komunikacyjnych jakie przyniesie nam budowa tramwaju na Nowy Dwór, ale informacja od PKP Polskie Line Kolejowe S.A. o przebudowie przystanku kolejowego Wrocław Muchobór rysowała przed nami perspektywy bezkolizyjnego przejazdu z ul. Otyńskiej, przez Traktatową i stamtąd prosto na Gądowiankę.

 

więcej

W rocznicę stanu wojennego

13.12.19

W przededniu rocznicy ogłoszenia stanu wojennego - 12 grudnia 2019 r. - przed tablicami na budynku przy Fabrycznej 10, upamiętniającymi Piotra Bednarza oraz opór pracowników Dolmelu i sąsiednich zakładów przeciwko represjom stanu wojennego, złożono kwiaty. Oprócz delegacji związkowych Solidarności Dolny Śląsk, firm z terenu WPP, obecny był m.in. zarząd Dozamelu, przedstawiciele władz Miasta, IPN, Wojewody i Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Koścuszki.

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto