Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Z życia Uczestników Parku -serwis informacyjny DOLMEDIA

 

27 Bieg Solidarności. Rekreacyjne 5 km

12.09.17

Bieg Solidarności od dawna przyciąga silną ekipę biegaczy z Dozamelu. Na 27 edycję do zespołu Dozamelu dołączyli też zawodnicy z DFME.

 

Bieg na dystansie 5 kilometrów z reprezentantów WPP najszybciej pokonał Ludwik Mróz - 169 miejsce w klasyfikacji ogólnej, w kategorii M30 - 47 miejsce.

więcej

Nowa linia tramwajowa. Lepsze skomunikowanie Parku

29.08.17

Trasa tramwaju na Nowy Dwór będzie przebiegać tuż obok Wrocławskiego Parku Przemysłowego.  Jednym z przystanków będzie właśnie WPP. Oznacza to lepsze skomunikowanie Parku z zachodnią częścią miasta.

więcej

Z historii Dolmelu. 1953 r. - testy pierwszego wirnika

28.08.17

Prowizoryczny dół zakryty drewnianymi belkami – w takich warunkach testowano wirnik do pierwszego generatora o mocy 2 MW. Cały cykl produkcyjny, łącznie z narzędziownią i stacją prób, odbywał się wówczas na hali A, dzisiejszej A2.

więcej

Z historii Dolmelu. Od 2 MW do 600 MW

04.08.17

Pierwsze generatory wyprodukowane w Dolmelu miały moc 2 MW. Historię Dolmelu zamyka maszyna o mocy 600 MW.  Dzisiaj taka moc nie robi wrażenia, ale tych kilkadziesiąt lat temu było to nie lada wyzwanie. Sześćsetka przeznaczona była dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, która miała powstać w Żarnowcu. Nigdy tam nie trafiła…

więcej

The World Games w WPP

31.07.17

Na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, w klubie sportowym Hasta la Vista, rozegrano zawody w Squashu w ramach Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games Wrocław 2017.

Przy komplecie publiczności na szklanym korcie, Polakom niestety nie udało się wywalczyć medali. 

Po złoto wśród kobiet sięgnęła reprezentantka Francji Camille Serme (której wcześniej uległa nasza reprezentantka Natalia Ryfa) w finale pokonując Joey Chan z Hong Kongu (3:0).

Z panów najlepszy okazał się być Simon Rosner - Niemcy, który w finale zagrał z Francuzem Gregoire Marche ( 3:1).

więcej

Z historii Dolmelu. Pierwszy generator miał moc 2 MW

24.07.17

Pierwszy wyprodukowany w Dolmelu generator miał moc 2 MW. Produkcję zakończono w 1953 roku i trafił on do zakładów włókienniczych w Andrychowie (wg innych źródeł – do EC Żerań), druga jednostka, wykonana niemalże jednocześnie – do cukrowni na Klecinie we Wrocławiu.  O kulisach powstania tego pierwszego generatora pisał w 1982 - z okazji 35-lecia Dolmelu - roku na łamach Głosu Dolmelu inż. Stanisław Cetnarowicz: „…zaczynałem pracę w zakładzie jako młody inżynier. Tak jak i obecnie, byłem wtedy w biurze technologicznym, a zajmowałem się opracowaniami technologii uzwojeń. Najprościej byłoby powiedzieć, że brałem wówczas udział w przygotowaniach do produkcji pierwszego generatora. A jak było naprawdę?

więcej

Gazeta Wrocławska: Kto dziś pamięta Dolmel

19.07.17

Dolmel nie produkował tylko kolarzy - w zakładzie produkowano przede wszystkim maszyny elektryczne, duże maszyny elektryczne - Gazeta Wrocławska przypomina Dolmel - zakład którego historia zaczęła się 70. lat temu.

więcej

Debata o innowacyjności w biznesie w Centrum Konferencyjnym WPP

19.06.17

-Polskiej gospodarce grozi wpadnięcie w pułapkę średniego dochodu – ostrzegała dr inż. Magdalena Węglarz z Politechniki Wrocławskiej podczas debaty, która odbyła się 5 czerwca we Wrocławskim Parku Przemysłowym pod hasłem „Innowacyjność w biznesie z perspektywy naukowca i przedsiębiorcy – modele i dobre praktyki”. 

więcej
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto