
Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.
więcej
Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.
Dolmel nie produkował tylko kolarzy - w zakładzie produkowano przede wszystkim maszyny elektryczne, duże maszyny elektryczne - Gazeta Wrocławska przypomina Dolmel - zakład którego historia zaczęła się 70. lat temu.
więcej-Polskiej gospodarce grozi wpadnięcie w pułapkę średniego dochodu – ostrzegała dr inż. Magdalena Węglarz z Politechniki Wrocławskiej podczas debaty, która odbyła się 5 czerwca we Wrocławskim Parku Przemysłowym pod hasłem „Innowacyjność w biznesie z perspektywy naukowca i przedsiębiorcy – modele i dobre praktyki”.
więcejFabryka wrocławskiego oddziału GE przeżyła ostatnimi dniami istny najazd gości. 30 maja, Zakład Generatorów zwiedzali studenci z USA którzy przebywają w Polsce na stypendium, zorganizowanym przez Polish & Slavic Federal Credit Union i GE. Patronat nad stypendium objęła Kancelaria Prezydenta RP Andrzej Duda.
Od 31 maja do 2 czerwca we Wrocławiu gościli liderzy GE Europy Środkowej i Wschodniej w ramach CEE Leadersjip Meeting. Goście oprócz spotkań w Centrum Konferencyjnym WPP, odwiedzili fabrykę ale też znaleźli chwilę czasu na zwiedzanie Wrocławia.
więcej26 maja na XXXVI Mistrzostwach Strzeleckich Dziennikarzy, Wrocławski Park Przemysłowy, w kategorii sponsorskiej, reprezentowały drużyny Dozamelu i WPP.
więcejWśród 6 000 osób biorących udział we wrocławskiej edycji charytatywnego 5. Biegu Firmowego nie zabrakło biegaczy z Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Drużyny wystawiły – a tym samym wsparły 3-letniego Doriana cierpiącego na bardzo rzadką wadę genetyczną oraz 3-letniego Krzysia chorego na dziecięce porażenie mózgowe – Donako, Dozamel, Fortaco i Dolnośląska Szkoła Wyższa.
więcej„Polecam zorganizować Fabrykę Wielkich Maszyn Elektrycznych w ramach Zjednoczenia Przemysłu Maszyn Elektrycznych w obiekcie po dawnej f-ce „Famo” we Wrocławiu. Program fabryki winien obejmować produkcję silników elektrycznych aż do największej mocy dla potrzeb ciężkiego przemysłu, oraz winien przewidywać uruchomienie produkcji generatorów do turbozespołów. O postępach prac proszę mnie informować w odstępach kwartalnych”. Tym zarządzeniem z 14 maja 1947 r., wydanym przez Centralny Zarząd Przemysłu Elektrotechnicznego w Warszawie, rozpoczęła się siedemdziesiąt lat temu historia Dolmelu. Przedsiębiorstwo, wskutek transformacji kapitałowej, przestało wprawdzie istnieć w roku 1990, lecz jego materialne dziedzictwo jest kontynuowane – dziś na tym terenie wciąż są produkowane maszyny elektryczne (w tym oczywiście generatory, z którymi był identyfikowany Dolmel) i komponenty do nich.
więcejJak co roku, z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej uczciliśmy w WPP miejsca pamięci o pracy przymusowej Polaków podczas II wojny światowej. 28 kwietnia złożone zostały kwiaty i zapalone znicze, m.in. na obszarze Dolmel pod tablicą na hali A2.
Tym razem przedstawicielom Stowarzyszenia Ludzie ze Znakiem „P” towarzyszyła młodzież z Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu.
Chcielibyśmy, żeby we Wrocławskim Parku Technologicznym powstało
prawdziwe laboratorium kosmicznych technologii – mówili
przedstawiciele start-upu Scanway, wywodzącego się z Inkubatora
Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego
znajdującego się na terenie WPP.