Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Z życia Uczestników Parku - serwis informacyjny

 

Fortaco: fachowców szkolimy sami

06.03.19

W odpowiedzi na problemy ze znalezieniem fachowców w zawodach technicznych, Fortaco realizuje autorski program przygotowania pracowników w pożądanych przez siebie profesjach. Szkolenia są dla kandydatów bezpłatne, a praca po pozytywnie zdanym egzaminie zagwarantowana.

więcej

Bliżej tramwaju na Nowy Dwór

25.02.19

Bliżej budowy trasy tramwajowo-autobusowej (TAT) łączącej Centrum z Nowym Dworem! Część prac będzie przebiegała w bardzo bliskim sąsiedztwie naszego Parku; wzdłuż WPP pojedziemy tramwajem. 18 lutego 2019 nastąpiło otwarcie złożonych w przetargu ofert. Wrocławskie Inwestycje opublikowały listę chętnych wykonawców, spełniających wymagania przetargu. 

więcej

Droga Fabryczna - Otyńska: umowa podpisana

14.02.19

Umowa na budowę drogi łączącej WPP z WPT podpisana! 14 lutego Wrocławskie Inwestycje oraz Skanska i Elektrotim, wykonawcy wyłonieni w drodze przetargu, podpisali umowę. Porozumienie dotyczy modernizacji drogi na odcinku Fabryczna - Otyńska, od ulicy Wagonowej aż do przejazdu kolejowego (wykonawcą tego zadania jest Skanska) oraz budowy kanalizacji deszczowej  w drodze 5KD, mającej służyć odwodnieniu przebudowanej ul Fabrycznej oraz w przyszłości modernizowanej trasy Strzegomskiej (wykonawca – Elektrotim). Przetarg obejmował jeszcze przebudowę odcinka Otyńska – Traktatowa, na tę cześć robót chętnych jednak nie było. Jak zapowiadają Inwestycje Wrocławskie, gmina wróci do tego tematu, zamykającego całościowo skomunikowanie WPP z WPT.

więcej

Dozamel w gronie Dolnośląskiej Ekstraklasy Biznesu

30.01.19

W dniu 22 stycznia 2019 we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia odbyła się uroczystość wręczenia Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych XXVIII edycji oraz wręczenia Dolnośląskich Nagród Gospodarczych. Podczas uroczystej gali powołano również Dolnośląską Ekstraklasę Biznesu – nową markę jakości i wiarygodności gospodarczej naszego regionu.

W skład Ekstraklasy weszło 14 firm – laureatów Dolnośląskiej Nagrody Gospodarczej poprzednich edycji, którzy uzyskali certyfikację zgodną z kryteriami DCG.

W zaszczytnym gronie firm tworzących Dolnośląską Ekstraklasę Biznesu znalazł się także DOZAMEL Sp. z o.o. Nagrodę – statuetkę DEG odebrał Prezes Zarządu DOZAMEL Sp. z o.o. pan Paweł Kowalczewski.

 

więcej

Będzie łącznik Fabryczna - Otyńska. Przetarg rozstrzygnięty

18.01.19

Miasto sporo dołoży do przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa drogi łączącej WPT z WPP”. 15 stycznia 2019 przetarg na tę inwestycję został rozstrzygnięty. Całość prac podzielono na trzy zadania; I – Fabryczna – Otyńska (czyli też tzw. łącznik, o który przedsiębiorcy z WPP zabiegali od lat), II – Otyńska – Traktatowa, III – kanalizacja deszczowa w drodze 5KD (ul Fabryczna). Wyłoniono wykonawcę części I, została nim firma SKANSKA SA z Warszawy oraz wykonawcę części III - ELEKTROTIM S.A. z Wrocławia. Do zrealizowania prac z zadnia II nie było chętnych. Część druga (najtańsza zresztą, budżet określono na 79 845,95 zł), miała obejmować krótki odcinek Otyńskiej do przejazdu kolejowego (który będzie remontowany siłami PKP), który miał domknąć płynny przejazd z ul. Fabrycznej aż do ul. Muchoborskiej. Prace przy części I (Fabryczna – Otyńska) mają zakończyć się przed upływem 2019 r., prace związane z budową kanalizacji deszczowej – w pierwszym półroczu 2019.

więcej

O ryzyku walutowym w kontraktach handlowych

09.01.19

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej zaprasza na szkolenie poświęcone zarządzaniu ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej, które odbędzie się w dniach 17-18 stycznia 2019, w godz. 8.45 -16.00 w sali konferencyjnej Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław. Szkolenie adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (firmy produkcyjne i usługowe) z Dolnego Śląska, które prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych. Szkolenie jest bezpłatne.

więcej

Kolejne podejście do tramwaju na Nowy Dwór

04.01.19

Czeka nas niemalże komunikacyjny Armagedon, jeśli uda się w końcu wyłonić wykonawców budowy linii tramwajowej na Nowy Dwór. Część zadań toczyć się będzie w bardzo bliskim sąsiedztwie WPP, co z pewnością znajdzie przełożenie na problemy komunikacyjne, które powstaną podczas realizacji inwestycji. Z końcem roku 2018 Wrocławskie Inwestycje ogłosiły raz jeszcze przetarg, w którym oferty można składać do 4 lutego 2019 (niewykluczone, że termin ten będzie przesunięty).

więcej

Pamięć o stanie wojennym

12.12.18

W przededniu 37. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego, przed tablicami na budynku przy Fabrycznej 10, upamiętniającymi Piotra Bednarza oraz opór pracowników Dolmelu i sąsiednich zakładów przeciwko represjom stanu wojennego, złożono kwiaty. Oprócz delegacji związkowych firm z terenu WPP obecny był m.in. zarząd Dozamelu. Uroczystość wpisana była w program wrocławskich obchodów 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

więcej
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto