Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Parkowicze radzili i wybierali

28.11.07

Regulamin Wrocławskiego Parku Przemysłowego przewiduje, że raz w roku jego Uczestnicy, tworzący Radę Parku, wybierają ze swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Tak więc listopadowe spotkanie Rady Parku, oprócz innych poruszanych tematów, miało także charakter wyborczy.Na posiedzeniu Rady Wrocławskiego Parku Przemysłowego w dniu 22 listopada br. dokonano wyboru władz Rady na drugą kadencję. Propozycja głosowania ponownie na te same osoby, które przez minioną kadencję przewodniczyły Radzie Parku, spotkała się z jednogłośną akceptacją zebranych, jak i samych kandydatów. W wyniku głosowania Przewodniczącym został ponownie Rafał Holanowski (przewodniczący Rady Nadzorczej DOZAMEL Sp. z o.o.), wiceprzewodniczącą – też ponownie – dr inż. Barbara Łukasik-Makowska (prorektor Wyższej Szkoły Handlowej).

Spotkanie było okazją do omówienia stanu realizacji inwestycji unijnej. Jak powiedział Piotr Kubiński, dyrektor Biura Marketingu i Zarządzania Relacjami z Klientem DOZAMEL Sp. z. o.o., jest już wykonana dokumentacja techniczna do wszystkich etapów projektu. Trwa termomodernizacja zajmowanej przez Ruukki hali A2 oraz modernizacja architektoniczna budynku administracyjnego A1. Przed nami budowa obiektu recepcyjno-konferencyjego (toczy się proces wyboru wykonawcy) i sieci infrastrukturalnych. A także budowa dwóch stacji pomiarowych gazu oraz przepompowni wód deszczowych i sanitarnych. Zgodnie z planem realizację projektu powinniśmy zamknąć do maja 2008, liczymy się jednak z pewnym poślizgiem – mówił P. Kubiński.
Dyrektor Kubiński zwrócił uwagę na jeszcze jedną kwestię – otóż spółka DOZAMEL stanęła przed nie lada wyzwaniem; konsekwencją wzrostu cen, głównie na rynku budowlanym, jest wzrost wkładu własnego DOZAMELU w realizację projektu unijnego z planowanych w momencie składania wniosku 9 mln zł do dzisiejszych 22 mln zł.

Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja „Studium organizacji ruchu na terenie WPP”, przygotowana przez drogowców Grażynę Moskalewicz-Kubiak i Andrzeja  Nędzi. Opracowanie jest pierwszym krokiem w kierunku uporządkowania i poprawienia komunikacji na terenie Parku. Ostatecznego kształtu dokument nabierze na początku nowego roku, po czym zostanie przesłany do członków Rady Parku z prośbą o naniesienie uwag. Jak dziś się wydaje, najwięcej wysiłku związanego z poprawą infrastruktury komunikacyjnej wymaga obszar Pafawagu – ruch na tym terenie będzie się jeszcze wzmagał, z uwagi na rosnącą liczbę studentów (dwie szkoły wyższe). Natomiast zmniejszeniu powinno ulec natężenie ruchu na drogach biegnących obok Parku po oddaniu do użytku Trasy Strzegomskiej, z dogodnie zaplanowaną komunikacją miejską (w tym tramwajową). Wg przyjętego przez miasto projektu, z trasą tą WPP będzie skomunikowany przez zjazdy – jeden na wysokości Parku Biznesu w okolicy ulicy Babimojskiej, drugi na wysokości ulicy Fabrycznej. Natomiast zjechać na teren Archimedesa z Trasy Strzegomskiej będzie można przez „nawrotkę” za jednym z dwóch pobliskich skrzyżowań. Archimedes – z racji swojego położenia – nie może mieć niestety bezpośredniego połączenia z resztą Parku, łącznik takowy jest natomiast planowany od strony południowej Dolmelu i Pafawagu.

Krótką lecz ożywioną dyskusję wywołały uwagi na temat nagminnego niestosowania się kierowców do znaków drogowych, przede wszystkim zakazu zatrzymywania się i postoju, zwłaszcza w tej części ulicy Fabrycznej, która biegnie wewnątrz obszaru Pafawag. Temat budzi emocje nie po raz pierwszy. Wszystko z powodu dużej ilości chcących tu zaparkować aut, a także prawnych zawiłości – otóż ani policja ani staż miejska nie są władne do podejmowania interwencji (jest to możliwe jedynie w przypadku ewidentnego zagrożenia życia czy mienia). Wszystko dlatego, że droga nie ma w tej części statusu publicznej. Jest wstępna deklaracja gminy, że tam, gdzie da się to zrobić (a w grę wchodzą prawa własności), status ten będzie zmieniany. Trzeba się jednak liczyć, że nie będzie to szybki proces. Niewykluczone więc, że na razie użytkownikom Parku (szczególnie chodzi o właścicieli nieruchomości, bo to oni decydują o tym, co dzieje się na ich terenie), pozostanie wynajęcie odpowiedniej firmy i wyposażenie jej w przewidziane prawem kompetencje.

Z listopadowego spotkania Rady warto wynotować jeszcze uwagę przewodniczącego, Rafała Holanowskiego. Wiąże się ona z działalnością Kolegium Doradczego, organu  programowo-konsultacyjnego WPP. W skład Kolegium wchodzą m. in. sygnatariusze Umowy Założycielskiej WPP; przedstawicielem jednego z nich - Gminy Wrocław, jest wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj. Jak podkreślił R. Holanowski, Kolegium stało się znakomitym narzędziem komunikowania się z gminą, która jest pozytywnie nastawiona na płynące ze strony WPP głosy. 

[Dolmedia]


komentarze

Brak komentarzy
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto