Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Z życia Uczestników Parku -serwis informacyjny DOLMEDIA

 

ENGINE – odkrywają wiedzę zawartą w danych

30.05.16

19 maja specjaliści z Politechniki Wrocławskiej związani z  Europejskim Centrum Badań nad Inteligencją Sieciową na Rzecz Wspierania Innowacji (ENGINE) gościli we Wrocławskim Parku Przemysłowym.  Zaprezentowali możliwości łączenia biznesu i nauki w ramach inteligencji sieciowej. –Dziś sieci są niemal wszędzie, dostarczają  ogromne ilości danych; my pokazujemy, jak można te dane przetwarzać z korzyścią dla rozwoju, usprawnienia biznesu – mówił prof. dr hab. inż. Przemysław Kazienko. -Jako ludzie nieobarczeni bieżącą działalnością biznesową wnosimy do biznesu  świeże spojrzenie z zewnątrz, dające szanse przedsiębiorcy na spojrzenie na jego działalność od zupełnie nowej strony.

 

więcej

Pobiegli po leczenie dla dzieci

20.05.16

W IV Biegu Firmowym nie zabrakło ekip z WPP. Aż siedem drużyn wystawiło z GE, trzy Fortaco i po jednej Donako i Dolnośląska Szkoła Wyższa. 14 maja w tej charytatywnej imprezie udział wzięło ponad 5 tys. biegaczy. Zebrane środki przeznaczone są na leczenie i rehabilitację 7-letniego Huberta i 7-letniego Oliwiera. Do pokonania było w sumie 25 km, każdy z zawodników przebiegł w systemie sztafetowym 5 km. Każdy pobiegł jak umiał najlepiej - nie liczył się wynik, a sam udział.  Ale skoro to była  - szlachetna - ale jednak rywalizacja, odnotujmy, że w katergorii zespołów mieszanych najwyżej ulokował się team GE GENERATORY PARY – z czasem 1:48:04 zajęli 9 miejsce, a w kategorii zespołów męskich najszybsza była drużyna z Fortaco – FOR-Runers przebiegli dystans w czasie 01:47:41, co dało im 25 miejsce.

więcej

Przedszkolaki z wizytą u strażaków

11.05.16

Przedszkolaki z Bajkowych Nutek odwiedziły remizę strażacką w Dozamelu. Największą furorę – jak zresztą można było się spodziewać – zrobił wóz strażacki. Był pokaz sikawek, można było przymierzyć hełm i obejrzeć mundur strażaka.

więcej

DFME. Innowacyjny silnik, od prototypu do komercjalizacji

19.04.16

Pod koniec 2015 roku Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych przetestowała trzy prototypy silników. Maszyny te powstały w ramach projektu „Konstrukcja, wykonanie i próby typoszeregu prototypów dużych silników synchronicznych z magnesami trwałymi”. Są one absolutnym novum na skalę światową. Przedsięwzięcie realizowano w ramach programu GEKON (Generator Koncepcji Ekologicznych), a środki na realizację projektu DFME pozyskała z grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

więcej

Niecodzienni goście w Przedszkolu Bajkowe Nutki

18.04.16

W połowie kwietnia do przedszkola Bajkowe Nutki zawitali niecodzienni goście. To łase na marchewkę, wełniaste i ciekawskie alpaki. Jak mili to byli goście, widać było po buziach przedszkolaków, zwłaszcza  gdy dotykały rączkami niezwykle mięciutkiej sierści zwierzaków.

więcej

Pracownicy przymusowi II wojny światowej - pamiętamy

18.04.16

Przedstawiciele Klubu Ludzi ze Znakiem „P” zawsze w kwietniu odwiedzają miejsca upamiętniające pracowników przymusowych z okresu II wojny światowej.  14 kwietnia złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci na obszarach Pafawag i Dolmel Wrocławskiego Parku Przemysłowego. To właśnie tu przymusowo pracowali Polacy oraz obywatele innych nacji na potrzeby niemieckiego przemysłu zbrojeniowego. Przywożono ich do ówczesnych niemieckich zakładów od 1940 roku. W 1944 roku na tym terenie powstała filia obozu koncentracyjnego Gross Rosen; więźniowie obozu mieli stanowić uzupełnienie siły roboczej.  

więcej

Klub Laureatów Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego o energii odnawialnej

30.03.16

Wokół odnawialnych źródeł energii toczyło się najnowsze spotkanie Klubu Laureatów Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego. Jako gość specjalny wydarzenia, które miało miejsce 30 marca w Centrum Konferencyjnym WPP, wystąpił dr hab. inż., prof. PWr Zdzisław Szalbierz. Gospodarzem spotkania była firma Dozamel, wielokrotny zdobywca Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego. Dyskusję zainicjowało wystąpienie prof. Z. Szalbierza pt. „Innowacje technologiczne w sektorze energetyki odnawialnej, ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki. Mała fotowoltaika i jej efektywność".

więcej

Pierwsi inżynierowie Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

24.03.16

Na początku marca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, która znajduje się na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, obronili się pierwsi inżynierowie. To blisko 200 absolwentów kierunku Logistyka.

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto