Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Z życia Uczestników Parku -serwis informacyjny DOLMEDIA

 

Będzie łącznik Fabryczna - Otyńska. Przetarg rozstrzygnięty

18.01.19

Miasto sporo dołoży do przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa drogi łączącej WPT z WPP”. 15 stycznia 2019 przetarg na tę inwestycję został rozstrzygnięty. Całość prac podzielono na trzy zadania; I – Fabryczna – Otyńska (czyli też tzw. łącznik, o który przedsiębiorcy z WPP zabiegali od lat), II – Otyńska – Traktatowa, III – kanalizacja deszczowa w drodze 5KD (ul Fabryczna). Wyłoniono wykonawcę części I, została nim firma SKANSKA SA z Warszawy oraz wykonawcę części III - ELEKTROTIM S.A. z Wrocławia. Do zrealizowania prac z zadnia II nie było chętnych. Część druga (najtańsza zresztą, budżet określono na 79 845,95 zł), miała obejmować krótki odcinek Otyńskiej do przejazdu kolejowego (który będzie remontowany siłami PKP), który miał domknąć płynny przejazd z ul. Fabrycznej aż do ul. Muchoborskiej. Prace przy części I (Fabryczna – Otyńska) mają zakończyć się przed upływem 2019 r., prace związane z budową kanalizacji deszczowej – w pierwszym półroczu 2019.

więcej

O ryzyku walutowym w kontraktach handlowych

09.01.19

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej zaprasza na szkolenie poświęcone zarządzaniu ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej, które odbędzie się w dniach 17-18 stycznia 2019, w godz. 8.45 -16.00 w sali konferencyjnej Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław. Szkolenie adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (firmy produkcyjne i usługowe) z Dolnego Śląska, które prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych. Szkolenie jest bezpłatne.

więcej

Kolejne podejście do tramwaju na Nowy Dwór

04.01.19

Czeka nas niemalże komunikacyjny Armagedon, jeśli uda się w końcu wyłonić wykonawców budowy linii tramwajowej na Nowy Dwór. Część zadań toczyć się będzie w bardzo bliskim sąsiedztwie WPP, co z pewnością znajdzie przełożenie na problemy komunikacyjne, które powstaną podczas realizacji inwestycji. Z końcem roku 2018 Wrocławskie Inwestycje ogłosiły raz jeszcze przetarg, w którym oferty można składać do 4 lutego 2019 (niewykluczone, że termin ten będzie przesunięty).

więcej

Pamięć o stanie wojennym

12.12.18

W przededniu 37. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego, przed tablicami na budynku przy Fabrycznej 10, upamiętniającymi Piotra Bednarza oraz opór pracowników Dolmelu i sąsiednich zakładów przeciwko represjom stanu wojennego, złożono kwiaty. Oprócz delegacji związkowych firm z terenu WPP obecny był m.in. zarząd Dozamelu. Uroczystość wpisana była w program wrocławskich obchodów 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

więcej

Forum Zawodowe 2018

12.12.18

Forum Zawodowe 2018, które odbyło się w Centrum Konferencyjnym WPP 21 listopada 2018 zgromadziło imponującą liczbę gości. Na debacie na temat wyzwań edukacji, zwłaszcza ukierunkowanej techniczne, zjawili się przedstawiciele środowisk nauki i biznesu, w tym doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół, reprezentanci uczelni wyższych oraz pracodawców z terenu WPP.

więcej

Nowy przetarg na łącznik WPP - WPT

12.12.18

Jest ponowny przetarg na łącznik Fabryczna – Otyńska! Procedurę przetargową Wrocławskie Inwestycje ogłosiły 10 września 2018. Całość inwestycji podzielono na trzy etapy: I – realizacja robót budowalnych w oparciu o przygotowaną dokumentację projektową na odcinku Fabryczna - Otyńska, II – przygotowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowalnych na odcinku Otyńska - Traktatowa oraz etap III (pierwszy przetarg – unieważniony - nie obejmował tego zakresu) - realizacja robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową dla budowy kanalizacji deszczowej w drodze KD5.

więcej

Filmowcy na Fabrycznej

12.12.18

16 - 18 sierpnia terenie Dozamelu gościła ekipa filmowa. W fabryce GE realizowano zdjęcia do programu telewizyjnego „Nietypowe Transporty”, pokazujące załadunek i wyjazd generatora specjalistycznym wagonem z hali fabrycznej do portu w Gdyni. Oprócz zdjęć na Fabrycznej, ekipa filmowała także transport generatora na fragmencie trasy z Wrocławia do Twardogóry oraz nocny odcinek z Somonino do Gdyni. Ostatnie dwa dni produkcyjne filmowcy towarzyszyli rozładunkowi generatora. Emisja odcinków pokazujących transport generatora emitowana była na Discovery Channel w drugiej połowie listopada 2018.

więcej

Dozamel na Wrocław Business Run 2018

 

W charytatywnej imprezie Wrocław Business Run 2018 wystartowały dwie drużyny z Dozamelu. Business Run to charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Bieg ma charakter sztafety, występuje w niej pięciu zawodników. 2 września miała miejsce czwarta wrocławska edycja Business Run. Jedna z dozamelowskich ekip ukończyła bieg na 59. miejscu, druga na 396. Sztafetę ukończyło 566 drużyn, reprezentujących 227 firm.

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto