Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

GANZ. Kiedy szef nie śpi...

17.08.16

Biuro właściciela firmy GANZ. Jedna gitara, druga, kolejna… Elementy budowanych gitar, szuflady pełne części do instrumentów. Wbrew pozorom GANZ to nie firma muzyczna, a przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką metali.  Muzyka jest pasją właściciela, Jacka Czyżewskiego. W 2015 roku założył kapelę pod nazwą Mental Cat. To rock'n'rollowy projekt, z elementami bluesa i jazzu. Oprócz Jacka Czyżewskiego – autora tekstów, kompozytora, wokalisty, gitarzysty, zespół tworzą Robert Kowalski - bas, Marek Łosowski – perkusja (obaj to pracownicy GANZa) oraz Andrzej Sapiński – gitara. Wiosną tego roku Mental Cat wydał pierwszą swoją płytę pt. „Bezsenność”. 



 

–Płyta jest zapowiedzią tego, czym będzie zespół, czego się można po nas spodziewać – wyjaśnia Jacek Czyżewski. –Jestem człowiekiem, który doszedł kiedyś do wniosku, że szkoda życia na spanie (sam śpię po cztery godziny na dobę), jest tyle fajnych rzeczy do zrobienia – stąd motywem przewodnim płyty jest właśnie bezsenność i to co z bezsenności się rodzi.

Wkrótce będzie gotowy teledysk do utworu z tej płyty. – Pierwotnie planowaliśmy nakręcić teledysk do kawałka „Islamabad”, mocno osadzonego politycznie – mówi Jacek Czyżewski - ale stwierdziliśmy, że temat został już zbyt wyeksploatowany (piosenka powstała jeszcze przed pojawieniem się problemu islamizmu w Europie). Zdecydowaliśmy się ostatecznie na utwór „Czas”.

Teledysk będzie można zobaczyć w sieci, ale Mental Cat jest do obejrzenia i posłuchania także na żywo. -Nie napadamy na media czy rozgłośnie radiowe  z naszym materiałem (mimo to „Islamabad” znalazł się na liście przebojów TOP 20 radia Rocktime – przyp. red.) – zastrzega Jacek Czyżewski. – Nasz projekt jest amatorski, robiony dla przyjemności. Ale oczywiście koncertujemy, mamy już nawet swoją widownię, na koncerty przychodzi około 100 – 150 osób. Gramy w klubach, na małej scenie, która pozwala wchodzić w kapitalne relacje ze słuchaczami. A jakie są te nasze relacje? To jest jakieś takie metafizyczne odczucie. To jest tak jak z miłością - trudno to opisać…

 

 

Na ponowne koncerty Mental Cat zaprasza od października. W tym momencie Jacek Czyżewski pracuje nad autorskim projektem – to płyta, którą nagrywa z polskimi zawodowymi muzykami - przyjaciółmi, w większości jeszcze z młodości. W projekcie udział biorą Robert Szydło (bas), Dawid Korbaczyński (gitara), Łukasz Sobolak (bębny) - muzycy Micromusic - i pianista Łukasz Damrych. Na koniec roku płyta powinna być do kupienia  w sklepach.

 

 

Pasja muzyczna dopadła Jacka Czyżewskiego w wielu kilkunastu lat. Na początku lat 90. ubiegłego wieku pojawiła się propozycja zawodowego uczestniczenia w rynku muzycznym. Nie zdecydował się jednak:  -Sytuacja finansowa w muzyce była wtedy dramatyczna. Szansę miała muzyka popularna jak np. pop, disco polo. Żeby zarobić na poważniejszych rzeczach, trzeba było reprezentować bardzo wysoki poziom artystyczny, a mnie do takiego sporo jeszcze brakowało – przyznaje Jacek Czyżewski. Później była przerwa – muzyka ponownie zabrzmiała w duszy p. Jacka kilka lat temu. –Chyba dzięki mojej córce, która odziedziczyła pasję związaną z muzyką. Żeby córkę jeszcze bardziej zmotywować, reaktywowałem się, i dostałem dzięki temu drugą młodość… I szansę na doznanie niesamowitych emocji. Muzyka, jak każda forma sztuki, musi nieść emocje, bez nich jest niczym. W dzisiejszym skomercjalizowanym, pędzącym świecie wszystko traktujemy powierzchownie, a scena to właśnie to miejsce, ten moment, by pokazać kawałek siebie, swojego wnętrza. Jak na randce – trzeba otworzyć się, przekazać emocje… W życiu zawodowym, biznesowym już w dużej mierze zrealizowałem się – deklaruje p. Jacek. -Nie traktuję swojego przedsiębiorstwa jak cytryny, którą można wycisnąć dla zmaksymalizowania zysków, chcę, żeby pełniło też – nazwijmy to – społeczną rolę. Już teraz nie muszę poświęcać firmie tak dużo czasu jak kiedyś, a że jestem aktywnym człowiekiem i siedzenie w kapciach przed telewizorem nie dla mnie, to ta pozawodowa aktywność skupia się dziś na muzyce i budowaniu instrumentów.

 

Zapraszamy na profil FB Mental Cat:

https://web.facebook.com/mentalcatband/?hc_ref=SEARCH&fref=nf


komentarze

Brak komentarzy
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto